فروشگاه

فیستول Fistula

اگر آبسه دندان (آبسه پری اپیکال) یا آبسه پریودنتال درمان نشود، می تواند به استخوان و دندان های اطراف آسیب برساند. گاهی اوقات در استخوان و پوست تونلی تو خالی ایجاد می شود تا چرک تخلیه شود. این تونل فیستول یا مسیر سینوس خوانده می شود.

ممکن است این مسیر باز شده را در دهان خود حس کنید یا ببینید که اغلب شبیه جوش به نظر می رسد. اگر چرک از طریق فیستول تخلیه شود، ممکن است متوجه طعمی عجیب و غریب در دهان خود شوید.

تجمع فشار باعث احساس درد در آبسه می شود. تخلیه آبسه از طریق فیستول باعث کاهش فشار و ناپدید شدن درد می شود. با این حال هنوز هم به درمان عفونت و پوسیدگی دندان نیاز است.

از نظر پزشکی ، یک فیستول به عنوان لوله غیر طبیعی است که مرکز التهاب یا اندام را با قسمتهای داخلی بدن و یا سطح بیرونی بدن متصل می کند.


هنگامی که التهاب در یک مکان خاص در داخل بدن برای مدت طولانی باقی بماند ، گودال ایجاد می کند و ممکن است درنهایت منجر به تشکیل یک راهرو مبهم شود. این راهرو گودال سپس به سطح می رسد و باعث جوش لثه می شود.

چرک به طور موقت از طریق جوش لثه آزاد می شود اما التهاب هنوز از بین نرفته و در حالی که بدن در تلاش است تا این بخش را جدا کند ، راهرو گودال با نوع خاصی از سلول ها روکش می شود.

فیستول پارولیس همچنین به عنوان جوش لثه دردناک نیست و از این رو ممکن است در مراجعه بیمار به دندانپزشک تاخیر بیاندازد.

به مرور زمان ، عفونت تمایل به رشد بیشتر دارد و به استخوان دندان ها بیشتر و بیشتر صدمه می زند. از این رو ، در مورد فیستول پارولیس ، تحلیل استخوان بیشتر است.

درمان

درمان آبسه های دندان ممکن است شامل درمان کانال ریشه (RCT) باشد یا در موارد شدیدتر با برداشتن نوک ریشه دنبال شود. در این روش آبسه های دندان عمل می شوند و یک سوم نوک ریشه به همراه فیستول که به دلیل عفونت تشکیل شده است برداشته می شود. فیستول موجود در آبسه های دندان هنگامی که علت از بین بروند به طور طبیعی بهبود می یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *