اکسپوژر دندان

اکسپوژر دندان

در واقع نمایان کردن دندان نهفته که در حالت عادی امکان خروج از استخوان فک را به دلایلی ندارد اکسپوژر دندان نامیده می شود

در حالی که دندان عقل اغلب حتی اگر نهفته باشد کشیده می شود، دندان نیش برای عملکرد دهان بسیار مهم است. درمان دندان نیش نهفته (اکسپوژر) یک تلاش مشترک بین یک متخصص ارتودنسی و یک جراح دهان برای اطمینان از قرار گرفتن دندان در محل مناسب در دهان است. در حدود سن 11 یا 12 سالگی، دندان نیش به داخل دهان رویش می کند. آنها آخرین دندان های شیری هستند که رویش پیدا می کنند. دندان نیش نهفته به چند دلیل رایج است:

  • دندان های شیری هنوز سر جای خود هستند و به موقع نمی افتند.
  • مسیر دندان به دلیل رشد غیرعادی مسدود شده است.
  • ناهماهنگی دندان های اطراف وجود دارد.
  • به ندرت، دندان های اضافی در دهان مانع از ورود دندان نیش می شود.


چکاپ های برنامه ریزی شده منظم با دندانپزشک برای همه مهم است. دندانپزشک شما می تواند رشد دندان های کودک شما را دنبال کند و به محض بروز مشکل می تواند درمان کند. اشعه ایکس یا سی تی اسکن می تواند دندان نهفته را تایید کند. به طور کلی، یک نیش نهفته باید هرچه زودتر درمان شود تا به رشد خود ادامه دهد.

درمان دندان نهفته به این معنی است که جراح دهان و ارتودنتیست شما با هم کار خواهند کرد. ابتدا، متخصص ارتودنسی دندان‌های مجاور را به موقعیت‌های جدیدی منتقل می‌کند تا فضایی برای ورود دندان نهفته ایجاد کند. این روش در مطب با بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخشی IV انجام می‌شود. سپس، جراح دهان و دندان شما یک عمل جزئی را برای نمایاندن دندان نهفته انجام می دهد. سپس یک زنجیر کوچک و براکت ارتودنسی به دندان چسبانده می‌شود، که ارتودنتیست شما از آن برای جابجایی نیش در محل خود استفاده می‌کند.

مقداری ناراحتی پس از قرار گرفتن در معرض دندان نهفته طبیعی و قابل انتظار است. گزینه های مدیریت درد، همراه با دستورالعمل های قبل و بعد از عمل، قبل از عمل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

چرخه کوری

1
دقیـقه مطالعه
مشاهده

لکوترین‌

1
دقیـقه مطالعه
مشاهده