اکتینومایکوزیس

اکتینومایکوزیس

اکتینومایکوزیس (Actinomycosis) یک بیماری نادر و عفونی است که در آن باکتری ها از یک قسمت از بدن به قسمت دیگر از طریق بافت های بدن پخش می شوند. با گذشت زمان ، می تواند منجر به ایجاد آبسه ، درد و التهاب شود. این بیماری می تواند بر روی پوست یا نواحی عمیق تر بدن و گاه خون تأثیر بگذارد

علائم

این بیماری با تشکیل آبسه های دردناک در دهان ، ریه ها ، پستان ، یا دستگاه گوارش مشخص می شود. آبسه های اکتینومایکوزیس با پیشرفت بیماری بزرگتر می شوند ، اغلب در طی ماه ها. در موارد شدید ، آنها ممکن است به استخوان و ماهیچه های اطراف پوست نفوذ کنند ، جایی که باعث باز شدن و نشت مقادیر زیادی چرک می شوند ، که غالباً حاوی دانه های مشخصه (گرانول های گوگرد) پر از باکتری است. این گرانول ها به دلیل شکل ظاهری نامگذاری شده اند اما در واقع از گوگرد تشکیل نشده اند.

دلایل بیماری

اکتینومیکوز توسط چندین خانواده باکتریایی Actinomyces ایجاد می شود. این باکتری ها به طور کلی بی هوازی هستند. در حیوانات ، آنها به طور معمول در فضاهای كوچك بین دندانها و لثه ها زندگی می كنند و باعث می شوند كه عفونت فقط در مواقعی كه بتوانند آزادانه در محیطهای بی هوا حرکت کنند ، آلوده شوند.

یک انسان مبتلا اغلب دارای بهداشت ضعیف دهان ، بیماری پریودنتال ، پرتودرمانی یا ضربه (فک شکسته) شده و باعث آسیب بافت موضعی به مخاط دهان می شود که همه این افراد مستعد ابتلا به اکتینومیکوز است.

آنها همچنین در میان فلور روده ای Caecum کاملاً طبیعی هستند. بنابراین ، پس از برداشتن آپاندیس ، اکتینومیکوز شکمی ممکن است رخ دهد. سه محل شایع عفونت دندان های پوسیده ، ریه ها و روده ها است.

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

اپسونین Opsonin

1
دقیـقه مطالعه
مشاهده

انتشار ساده

1
دقیـقه مطالعه
مشاهده

محصولات زیرا حتما ببینید ...

%57
تخفیف

دانلود مبانی پروتزهای ثابت شیلینبرگ 2012 (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی تومان220,000 بود.قیمت فعلی تومان95,000 است.
61
%60
تخفیف

علم و هنر در دندانپزشکی ترمیمی (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی تومان320,000 بود.قیمت فعلی تومان128,000 است.
48
%42
تخفیف

دانلود بی حسی موضعی مالامد 2013

قیمت اصلی تومان150,000 بود.قیمت فعلی تومان88,000 است.
19