فروشگاه

انفیلتراسیون

انفیلتراسیون (infiltration ) عبارت است از انتشار یا تجمع یا نفوذ (در یک بافت یا سلول) مواد خارجی در مقادیر بیش از حد طبیعی. ماده ای که در آن بافت ها یا سلول ها جمع آوری شده است به نام “نفوذ” نامیده می شود

تعریف

به عنوان بخشی از روند بیماری ، گاهی اوقات از انفیلتراسیون برای تعریف حمله سلولهای سرطانی به ماتریس زیرین یا رگهای خونی استفاده می شود. به طور مشابه ، این اصطلاح ممکن است رسوب پروتئین آمیلوئید را توصیف کند. در طی خارج کردن لکوسیت ها ، گلبول های سفید در پاسخ به سایتوکاین ها از داخل خون ، به بافت های بیمار یا آلوده ، معمولاً در یک جهت با یک گرادیان شیمیایی ، در فرایندی به نام شیمیوتاکسی حرکت می کنند. وجود لنفوسیت ها در بافت بیشتر از تعداد عادی نیز به همین ترتیب انفیلتراسیون نامیده می شود.

به عنوان بخشی از مداخلات پزشکی ، ممکن است بیهوشی موضعی در بیش از یک نقطه تزریق شود تا بتواند قبل از عمل جراحی به یک ناحیه نفوذ ( انفیلتراسیون ) کند. با این حال ، این اصطلاح ممکن است در مورد نشت غیر قابل احتراق مایعات از مایعات حاصل از خلط یا از راه های انتقال داروی داخل وریدی نیز انجام شود ، فرایندی که به عنوان اکستراسیون یا “رنگ آمیزی” نیز شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *