فروشگاه

Bitewings رادیوگرافی بایت وینگ

 در روش رادیوگرافی بایت وینگ پزشک از هر سمت صورت بیمار یک یا دوبار تصویربرداری میکند. در هر بار تصویر برداری از روش رادیوگرافی بایت وینگ تعداد دندان های موجود در هر طرف صورت که در بالا و پایین قرار دارند تصویربرداری میشوند. بایت وینگ به این دلیل بر روی این روش نامگذاری شده است که بیمار قطعه بال مانندی را برای ثابت نگه داشتن اشعه ایکس تابانده شده، گاز میگیرد. رادیوگرافی بایت وینگ BW برای تشخیص بیماری های لثه مناسب میباشد و به پزشک کمک بسیار زیادی میکند تا بتواند پوسیدگی موجود در دندان های عقب و همچنین همچنین تغییرات ایجاد شده در استخوانها را به خوبی تشخیص دهد. رادیوگرافی بایت وینگ همچنین برای تشخیص اینکه دندانها دچار سایش و فروپاشی شده اند یا خیر بسیار مناسب میباشد

برای گرفتن این عکس از بیمار خواسته می‌شود تا دهان را ببندد و دندان‌ها را روی فیلم فشار دهد. در این عکس جزییات دندان‌های بالا و پایین یک ناحیه از دهان دیده می‌شود. در هر یک از عکس‌ها دندان از تاج تا سطح استخوان نگهدارنده قابل مشاهده است. این نوع رادیوگرافی داخل دهانی برای تشخیص پوسیدگی بین دندانی و تغییراتی انجام می‌شود که در اثر بیماری لثه در تراکم استخوان ایجاد شده است.

bite (گاز زدن) wings (باله) Bitewings به تشخیص بیماری لثه و حفره بین دندان کمک می کند. اشعه ایکس در قسمت کنار زبان شما قرار دارد و با گاز گرفتن روی یک زبانه مقوایی در محل نگهداری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *