بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان (سفید کردن دندان) روشی است که لکه های زرد و تغییر رنگ را از بین می برد

انواع سفید کردن دندان:

  • سفید کردن دندان ها در مطب
  • سفید کردن دندان در منزل
  • ترکیبی از یک یا دو جلسه از هر دو روش فوق

روش سفید کردن دندان بر اساس شدت لکه و نوع آن در بررسی دندانپزشک مشخص می شود.

در هر سه روش ، استفاده از محصولات سفید کننده مبتنی بر پراکسید هیدروژن. روش سفید کردن در منزل از 3٪ -15٪ پراکسید هیدروژن وجود دارد در حالی که این میزان در سیستم سفید کردن دندان در مطب 15٪ -40٪ است.

محصولات مختلف با درصد مختلفی از مواد مؤثر برای کلیه روش های فوق ذکر شده است.

زمان استفاده هر ماده و خلق و خوی آن متفاوت است که مبنای استفاده از آن را براساس شرایط تعیین می کند. نگه داشتن مواد در مدت زمان طولانی تر یا کوتاه مدت منجر به نتیجه بهتر نمی شود و ممکن است باعث حساسیت دندان شود.

هر روش مزایا و مضرات خود را دارد. قبل از انجام روش سفید کردن در منزل ، باید با دندانپزشک خود مشورت کنید. این روش برای همه توصیه نمی شود.

سفید کردن دندان ها در مطب

روش سفید کردن در مطب ، می تواند سریعتر دندان را روشن تر کند. راه حل های سفید کننده که در مطب استفاده می شوند از کیت های خانگی قوی تر هستند. علاوه بر این ، نور ، گرما یا ترکیب هر دو ممکن است سرعت را افزایش داده و روش سفید کردن را تشدید کند.

سفید کردن دندان در منزل

روش های مختلفی برای روش سفید کردن در منزل وجود دارد که متداول ترین روش ها عبارتند از:

  • نوارها و ژلهای سفیدکننده دندان. این محصولات سفید کننده مبتنی بر پراکسید هیدروژن باید دو بار در روز به مدت 10-14 روز استفاده شود و نتیجه حداقل 4 ماه طول بکشد.
  • خمیردندان های سفید کننده دندان. از آنجا که آنها به راحتی ساینده هستند ، هر خمیردندان دیگر همان اثر را دارند و به از بین بردن لکه دندان کمک می کنند. با این حال ، سفید کردن با خمیر دندان حاوی مواد شیمیایی و مواد جلا دهنده می تواند بدون استفاده از مواد سفید کننده لکه ها را از بین ببرد. خمیر دندانهای سفید کننده دندان نسبتاً ارزان هستند . برخی از خمیردندان های سفید کننده حاوی پراکسید هستند اما تأثیر زیادی ندارند زیرا به اندازه کافی طولانی روی دندان قرار نمی گیرند.
  • قالب های سفید کننده دندان. در این روش یک سینی محافظ مانند دهان که توسط ژل های پایه پراکسید پر شده است ، می تواند برای چند ساعت در روز به مدت چهار هفته استفاده شود. شما می توانید این قالب های سفید رنگ را بدون نسخه از داروخانه خریداری کنید یا از دندانپزشک خود بخواهید که قالب های سفارشی را برای شما تهیه کند.
درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

محصولات زیرا حتما ببینید ...

%57
تخفیف

دانلود مبانی پروتزهای ثابت شیلینبرگ 2012 (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی تومان220,000 بود.قیمت فعلی تومان95,000 است.
57
%60
تخفیف

علم و هنر در دندانپزشکی ترمیمی (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی تومان320,000 بود.قیمت فعلی تومان128,000 است.
47
%42
تخفیف

دانلود بی حسی موضعی مالامد 2013

قیمت اصلی تومان150,000 بود.قیمت فعلی تومان88,000 است.
17